Nasze projekty

Rzym: spotkanie krajowych delegatów Światowych Dni Młodzieży

W Ciampino pod Rzymem trwa trzydniowe spotkanie delegatów Światowych Dni Młodzieży. Uczestnicy przybyli z 90 krajów wszystkich kontynentów. Reprezentują 45 różnorodnych ruchów i wspólnot kościelnych.

Otwierając spotkanie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko podkreślił, że zainicjowane przez Jana Pawła II Dni Młodzieży stały się ważnym etapem w życiu Kościoła powszechnego. Jednakże na nowe wyzwania, jakie świat stawia przed Kościołem, trzeba znaleźć właściwe odpowiedzi, także gdy chodzi o duszpasterstwo młodzieżowe i organizację Dni Młodzieży.

 

Polski kardynał kurialny przypomniał, że zarówno Benedykt XVI, jak i Franciszek swe pierwsze podróże apostolskie odbyli właśnie na światowe spotkania młodych. Za wspaniałą niespodziankę uznał fakt, że pierwszy latynoski Papież przewodniczył takiemu spotkaniu w Brazylii, gdy po upływie ćwierćwiecza powróciło ono do Ameryki Łacińskiej.

Reklama

 

Właśnie od podsumowania ubiegłorocznego wydarzenia w Rio de Janeiro rozpoczęło się rzymskie spotkanie delegatów Dni Młodzieży. Dyrektor polskiego Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży ks. Grzegorz Suchodolski powiedział w Radiu Watykańskim, iż „jest to też doskonała okazja dla nas, Polaków, żeby wsłuchać się w głos delegatów międzynarodowych, którzy, jak myślę, będą mieli wiele uwag krytycznych do brazylijskich organizatorów". Zaznaczył, że trzeba to będzie "dobrze wynotować i dobrze sobie poukładać, żeby tego typu błędy nie powtórzyły się po naszej polskiej stronie".

 

Reklama

"I pierwszy dzień spotkania to jest właściwie podziękowanie za Rio, wysłuchanie sprawozdania oraz dyskusja nad tym, jak uniknąć popełnionych tam błędów” – dodał ks. Suchodolski.

 

Przedmiotem obrad jutrzejszych będą przygotowania do Dnia Młodzieży w Polsce. Zdaniem kard. Ryłki będzie to wielkim dziękczynieniem młodych z całego świata za kanonizację Jana Pawła II, przyjaciela młodzieży i wielkiego misjonarza.

Reklama

(KAI/RV) / Rzym

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę