Nasze projekty

Rzym: międzyreligijne spotkanie młodzieży

Międzynarodowe spotkanie z udziałem delegatów młodzieży z całego świata, reprezentującej różnorodne struktury duszpasterskie, odbędzie się w dn. 19-24 marca 2018 r. w Rzymie, w ramach przygotowań do przyszłorocznego Synodu Biskupów. Do udziału w obradach zostaną też zaproszeni młodzi przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich i religii.

Zapowiadane na marzec presynodalne spotkanie z udziałem delegatów z całego świata ma być okazją do wysłuchania młodzieży reprezentującej nie tylko różne środowiska duszpasterskie, ale też wyznania chrześcijańskie i religie.

– Do udziału w tym spotkaniu presynodalnym zostaną zaproszeni młodzi, reprezentujący konferencje episkopatów, Kościoły wschodnie, wspólnoty życia konsekrowanego, ci którzy przygotowują się do kapłaństwa, przedstawiciele stowarzyszeń, ruchów kościelnych, innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich oraz innych religii, a także reprezentanci świata szkolnego, uniwersyteckiego, kultury, pracy, sportu, sztuki, wolontariatu i młodych, którzy znajdują się na ekstremalnych peryferiach egzystencjalnych, jak również eksperci, wychowawcy i nauczyciele, zajmujący się pomocą młodym w rozeznawaniu ich wyborów życiowych – informuje Sekretariat Generalny Synodu Biskupów w opublikowanym dziś komunikacie.

Jak jak wyjaśniają organizatorzy spotkania przygotowywanego wspólnie z papieską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, będzie to kolejna inicjatywa, której wnioski wzbogacą dokumentację przekazaną Ojcom synodalnym, którzy w październiku będą obradować nt. „Młodzieży, wiary i rozeznawania powołania”. W ramach przygotowań do synodu, do poszczególnych konferencji episkopatów został rozesłany dokument przygotowawczy wraz z kwestionariuszem, a młodzież była zaproszona do wypełniania dostępnej online ankiety presynodalnej. We wrześniu w Watykanie odbyło się także międzynarodowe sympozjum, z udziałem 20 młodych katolików z różnych kontynentów.

Reklama

Na zakończenie obrad uczestnicy wezmą udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej celebrowanych na pl. Świętego Piotra pod przewodnictwem papieża. Będą to zarazem obchody 33. Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego we wszystkich diecezjach świata pod hasłem „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.

„Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” – to wyznaczony przez Ojca Świętego temat XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Odbędzie się ono w październiku 2018 roku.

Reklama

abd / Rzym

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite