Nasze projekty

Rekordowa liczba aborcji w Anglii i Walii

W Anglii zarejestrowano rekordową liczbę aborcji. W 2020r. dokonano 210 860 zabiegów, z czego 3083 z powodu niepełnosprawności. To największa liczba od czasu wprowadzenia ustawy o aborcji z 1967r.

Grupa pro-life powiedziała, że ​​liczba ten wzrost o 1341 w porównaniu z poprzednim szczytem w 2019 r. oznacza „niszczący wzrost” aborcji po tym, jak rząd zezwolił kobietom w Anglii na przeprowadzanie aborcji medycznej w domu w ciągu pierwszych 10 tygodni ciąży z powodu epidemii koronawirusa i ograniczenia dostępności kontaktu z lekarzem.

Michael Robinson z Towarzystwa Ochrony Nienarodzonych Dzieci powiedział: Tegoroczne dane pokazują druzgocący wzrost liczby aborcji. Statystyki ujawniają katastrofalną utratę życia nienarodzonego, wynikającą z niebezpiecznej polityki rządu w zakresie aborcji.

3083 aborcje z powodu niepełnosprawności

Statystyki opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej wskazują, że w 2020 r. miało miejsce 3083 aborcji z powodu niepełnosprawności. Organizacja charytatywna Right to Life UK poinformowała, że ​​693 z tych aborcji było spowodowanych zespołem Downa, co stanowi wzrost z 656 w 2019 roku.

Reklama
Reklama

Dodał, że w 2020 r. dokonano również 35 aborcji na podstawie rozszczepu wargi lub podniebienia. Oba stany można skorygować chirurgicznie. Organizacja poinformowała również, że odbyło się 65 procedur „selektywnej aborcji”, podczas których lekarze usuwają nienarodzone dziecko noszone przez matkę spodziewającą się mnogiego potomstwa.

„Ogólnonarodowa tragedia”

Rzeczniczka prawa do życia w Wielkiej Brytanii Catherine Robinson powiedziała: To ogólnonarodowa tragedia, że ​​w zeszłym roku w Anglii i Walii zginęło 210 860 osób z powodu aborcji. Każda z tych aborcji oznacza porażkę naszego społeczeństwa w ochronie życia dzieci w łonie matki i nieoferowanie pełnego wsparcia kobietom z nieplanowaną ciążą.

W zeszłym roku zebraliśmy się jako naród i dokonaliśmy wielkich poświęceń, aby chronić osoby podatne na COVID-19. Niestety, w tym samym czasie, gdy chronimy jedną grupę bezbronnych ludzi, my jako społeczeństwo pozbawiliśmy życia tysiące młodych bezbronnych ludzi poprzez aborcję – dodała.

Reklama
Reklama

Aborcja w domu na stałe?

Rząd przeprowadził konsultacje na temat tego, czy nowe przepisy dotyczące aborcji medycznej w domu mają być trwałe.

Biskup John Sherrington, główny biskup ds. życiowych Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, wezwał na początku tego miesiąca do uchylenia tymczasowego środka. Powiedział: W zeszłym roku Kościół katolicki odpowiedział na otwarte konsultacje Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej dotyczące tego, czy tymczasowa polityka zezwalająca na aborcje „w domu” powinna stać się trwała.

kw/CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę