Nasze projekty

Prezydent Zełenski podziękował ambasadorowi Polski i nuncjuszowi apostolskiemu. „Nie opuścili Kijowa”

"W ciągu tych 99 dni przekonaliśmy się na 100 procent, że wasze serca są szeroko otwarte dla Ukrainy. Tak samo zawsze będzie dla was otwarte nasze państwo" - mówił w czasie wręczenia ambasadorowi Cichockiemu i arcybiskupowi Kulbokasowi ukraińskiego odznaczenia państwowego.

fot. Володимир Зеленський/facebook.com

Dzisiaj chcę szczególnie podziękować tym, którzy przez te wszystkie 99 dni w ogóle nie opuścili Kijowa. To ambasador Polski Bartosz Cichocki i nuncjusz apostolski Visvaldas Kulbokas – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas ceremonii wręczenia listów uwierzytelniających przez nowych ambasadorów USA, Indii i Mołdawii.

Prezydent Ukrainy przytoczył także słowa św. Jana Pawła II, że „najgorszym więzieniem byłoby serce zamknięte”. W ciągu tych 99 dni przekonaliśmy się na 100 procent, że wasze serca są szeroko otwarte dla Ukrainy. Tak samo zawsze będzie dla was otwarte nasze państwo – mówił.

Agencja Interfax-Ukraina przekazała, że prezydent Zełenski wręczył ambasadorowi Cichockiemu i arcybiskupowi Kulbokasowi ukraińskie odznaczenia państwowe.

Reklama

W czasie wystąpienia podziękował także wszystkim ambasadorom, którzy w wyniku wojny maksymalnie długo pozostali w Kijowie oraz tym, którzy postanowili już do niego wrócić.

pa, tvn24.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę