Nasze projekty

Prawie sześć tysięcy uchodźców z Libii uratowanych

Prawie sześć tysięcy uchodźców płynących z Libii do Włoch uratowały w ciągu 48 godzin jednostki tamtejszej straży przybrzeżnej i marynarki wojennej oraz unijnej operacji Tryton. Dziesięć osób nie dotarło jednak do brzegu i utonęło w wodach Cieśniny Sycylijskiej

Zarówno akcje ratunkowe, jak i wydobycie ciał ofiar odbyło się w pobliżu wybrzeży Libii. Trzy z nich wyłowił frachtowiec Prince 1 pod banderą Panamy, który wziął na pokład 105 osób płynących pontonem w odległości 45 mil od Trypolisu. Ciała czterech imigrantów znaleziono na innym pontonie z 73 pasażerami, znajdującym się 10 mil bliżej brzegu. Trzej mężczyźni utonęli tuż przed statkiem, który spieszył im na ratunek: na jego widok rzucili się do wody, ale utrzymanie się na powierzchni okazało się wyzwaniem przerastającym ich siły. W siedemnastu akcjach w sobotę ocalono trzy tysiące siedemset osób, w niedzielę wyratowano kolejne dwa tysiące 150.

Samodzielnie dotarło do Włoch czterdziestu nielegalnych imigrantów. Ich łódź zauważono dopiero w chwili, gdy zawijała do portu na Lampedusie.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/ab

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę