Nasze projekty

Powstaje hollywoodzka produkcja z udziałem gwiazd i znanych youtuberów. Tematem… życie i działalność bł. Carlo Acutisa!

Hollywoodzki producent i grafik Angelo Libutti, który pracował m.in. przy superprodukcji „The Avengers”, nakręci film o bł. Carlo Acutisie, włoskim nastolatku, zafascynowanym wykorzystaniem Internetu i nowych technologii w ewangelizacji. Produkcja powstanie przy współpracy ze znanym amerykańskim youtuberem Rayem Grijalbą, który podobnie jak bohater filmu, zajmuje się głoszeniem Ewangelii w świecie cyfrowym.

fot. carloacutis.com

Film połączy zalety dokumentu i fabuły. Można w nim będzie posłuchać wypowiedzi mamy bł. Carla Acutisa, która wyznaje, że jest jego największą fanką, ale także zobaczyć sceny z życia nastolatka zagrane z udziałem znanych aktorów. W rolę Jezusa wcieli się Robert Renzi, którego widzowie znają głównie z seriali. Wierzę, że w każdym człowieku jest pragnienie prawdy, dobra i piękna, które może zaspokoić tylko Eucharystia – powiedział aktor w wywiadzie dla CNA.

„Wielu ludzi nie rozumie Eucharystii”

Głównym celem filmu jest ukazanie tajemnicy Eucharystii w świetle biografii Carla Acutisa. Wielu ludzi nie rozumie czym ona jest. Nie wierzą w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, ponieważ nigdy dobrze tego nie przemyśleli. Nasz film ma im w tym pomóc – wyjaśnia Angelo Libutti.

Zaznacza, że powstało już wiele filmów dokumentalnych o Eucharystii i o cudach eucharystycznych, jednak jego zdaniem żaden z nich nie był na tyle dobry, aby przyciągnąć uwagę osób niewierzących i sceptycznych. Staramy się, aby nasza produkcja była na najwyższym poziomie, tak aby wszyscy, nie tylko katolicy, mogli z przyjemnością wybrać się na nią do kina – zapewnił reżyser. Dodał, że film zachowa odpowiedni balans pomiędzy scenami dokumentalnymi i fabularnymi, tak aby nie znudzić widza.

Reklama
Reklama

Film odda hołd pasji bł. Carlo Acutisa

Przed beatyfikacją mama Carlo Acutisa Antonina Salzano wyznała, że jej syn marzył o tym, by zawodowo zajmować się informatyką, ale również od bardzo młodych lat kręcił wideo i montował filmy na swoim komputerze. Naszym filmem chcemy także oddać hołd tej jego pasji – powiedział Angelo Libutti.

Jak dotąd producentowi udało się zebrać na film ponad 300 tys. dolarów, ale do zakończenia zdjęć potrzeba jeszcze drugie tyle. Współproducenci zapewniają, że wiele udało się oszczędzić dzięki hollywoodzkim koneksjom reżysera i ciężkiej pracy całej załogi. Wielu znajomych z branży pracowało dla nas za darmo ze względu na wieloletnią przyjaźń i cel filmu – powiedział Angelo Libutti.

Bł. Carlo Acutis jest pierwszym beatyfikowanym milenialsem i zapewne zostanie ogłoszony patronem Internetu. Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej „Christus vivit”, ukazał go jako młodzieńca swojego czasu zaangażowanego w głoszenie Ewangelii. Cechowało go nabożeństwo do Maryi i Eucharystii. Dzięki przygotowanej przez niego wystawie o cudach eucharystycznych wiele osób pogłębiło swoją wiarę. Odwiedziła ona różne miejsca na całym świecie. Słynne stało się jego zdanie: „Eucharystia jest moją autostradą do nieba”. Tydzień przed swoją śmiercią dowiedział się w szpitalu, że grypa, na którą rzekomo chorował, okazała się być białaczką. Choroba miała u niego ostry przebieg i rozwinęła się bardzo szybko. Zmarł 12 października 2016 r., ofiarując swoje życie za papieża i Kościół. Został pochowany w Asyżu. W 2019 r. jego ciało przeniesiono do kościoła Matki Bożej Większej w tym samym mieście. Carlo Acutis został beatyfikowany przez papieża Franciszka w 2020 r.

Reklama
Reklama

Łukasz Sośniak SJ/vaticannews.va, KAI, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę