Nasze projekty

Poruszająca modlitwa w intencji Benedykta XVI. „O Jezu pozwól mu doświadczyć Twojej pocieszającej bliskości”

Na znak łączności z pochodzącym z Niemiec 95-letnim Benedyktem XVI przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, biskup Georg Bätzing ułożył specjalną modlitwę w intencji papieża seniora.

fot. Episkopat/Flickr

Przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, biskup Georg Bätzing, ułożył specjalną modlitwę w intencji ciężko chorego papieża seniora Benedykta XVI. Przyłączam się do apelu papieża Franciszka o modlitwę za jego chorego poprzednika – powiedział bp Bätzing w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Podkreślił, że myślami jest przy papieżu seniorze i wezwał wiernych w Niemczech do modlitwy za niego.

Tekst modlitwy opublikowano na stronie internetowej Konferencji Biskupów Niemieckich. Brzmi ona następująco: „O Jezu, nasz Zbawicielu i Odkupicielu, którego narodziny obchodzimy w tych dniach. Prosimy Cię za naszego Papieża Seniora Benedykta: Bądź przy nim w jego chorobie i słabości. Pozwól mu doświadczyć Twojej pocieszającej bliskości. Wspieraj go, umacniaj i pokazuj się jemu jako światło dające nadzieję w ciemnych godzinach. Niech poczuje solidarność tak wielu osób, które teraz wstawiają się za nim w modlitwie. W swojej dobroci i życzliwości dla ludzi zwróć się ku niemu. A jak sam mówiłeś z wielką ufnością, tak i my się módlmy: Boże, bądź wola Twoja. Chwalimy Cię teraz i na wieki. Amen”.

ZOBACZ: „Jest nadzwyczaj spokojny”. Pojawiły się nowe doniesienia o stanie zdrowia Benedykta XVI

Reklama

Według informacji z Watykanu stan zdrowia sędziwego Benedykta XVI znacznie się pogorszył na przestrzeni ostatnich dni „z powodu zaawansowanego wieku”. O „szczególną modlitwę” za „bardzo chorego” papieża emeryta apelował papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej, po której poszedł go odwiedzić. Benedykt XVI jest obecnie pod stałą opieką lekarską.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę