Nasze projekty

Polacy licznie nawiedzają Fatimę. Są drugą najliczniejszą grupą narodową

Pielgrzymi z Polski są w tym roku drugą po Hiszpanach najliczniejszą zagraniczną grupą narodową, przybywającą do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie – oświadczył 12 października rektor tego miejsca ks. Carlos Cabecinhas. Wyjaśnił, że wśród ponad 2 tys. grup, które dotarły tam między styczniem a początkiem października było 180 grup pielgrzymów z Polski.

fot. davidcortes, super_mariano/cathopic.com

Na konferencji zorganizowanej przed dzisiejszymi modlitwami w Fatimie z okazji 105. rocznicy zakończenia tam objawień ks. Cabecinhas zaznaczył, że liczba pielgrzymów odwiedzająych to miejsce kultu powróciła do poziomu sprzed pandemii Covid-19.

Wśród ponad 2 tys. grup, które dotarły tam między styczniem a początkiem października było 180 grup pielgrzymów z Polski. Liderami miejscu są Hiszpanie, którzy przybyli do Fatimy w 378 grupach pielgrzymkowych, a na trzecim miejscu znaleźli się Włosi – 154 grupy.

CZYTAJ: „Cud słońca” w Fatimie

Reklama

W środę wieczorem wierni zgromadzeni w Fatimie wezmą udział modlitwie różańcowej w Kapliczce Objawień, w procesji ze świecami, a także we Mszy świętej. Po niej odbędzie się trwające do rana czuwanie modlitewne.

Według władz portugalskiego sanktuarium do Fatimy na te rozpoczęte w środę wieczorem uroczystości przybyły setki pielgrzymów z Polski. Nie podano dokładnej ich liczby, gdyż – jak wyjaśnił ks. rektor – nie da się ustalić liczby pątników przybywających tam indywidualnie lub w małych grupach.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę