Nasze projekty

Piękny gest amerykańskiego biskupa. Sprzeda swoją rezydencję, aby wesprzeć kobiety w ciąży

Ordynariusz diecezji Belleville Michael McGovern postanowił sprzedać rezydencję biskupów, aby za otrzymane środki wesprzeć kobiety oczekujące dziecka. Duchowny zamieszka na plebanii należącej do parafii katedralnej.

fot. JoseAntonioSerena/Cathopic

Rezydencja biskupów mieści się w budynku pochodzącym z 1860 roku i przez 70 była domem duchownych. Bp McGovern zadecydował o jej sprzedaży.

Ta decyzja jest związana z orzeczeniem Sądu Najwyższego USA, który orzekł, że amerykańska konstytucja nie gwarantuje prawa do aborcji. W ten sposób odwrócono stan prawny obowiązujący od 1973 roku, a każdy stan samodzielnie decyduje, jakie przepisy aborcyjne będą obowiązywać na jego terenie.

Illinois, stan, na którego terenie mieści się diecezja Belleville, jest mocno liberalny, dlatego biskup McGovern postanowił włączyć się w walkę o życie ludzkie. Duchowny sprzeda swój dom, a za zgromadzone środki utworzy fundusz, który wesprze kobiety w ciąży. Zdobyte środki będą przeznaczone również na wspieranie edukacji katolików czy dzieła ewangelizacyjne.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze za jaką kwotę zostanie sprzedania rezydencja biskupa, ale dokładna cena ma być opublikowana w połowie sierpnia.

kh, wnet.fm, Belleville News – Democrat/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę