Nasze projekty

Papież wyraził kondolencje po katastrofie lotniczej

Wyrazy głębokiego współczucia, bliskości w bólu i zapewnienia o modlitwie przesłał Franciszek w depeszy do biskupa Jeana-Philippe’a Naulta – ordynariusza diecezji Digne, na której terenie 24 marca uległ katastrofie samolot linii "Germanwings z ponad 150 osobami na pokładzie. Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin, który w imieniu papieża podpisał kondolencje, zapewnił ponadto, że Franciszek wyraża głębokie współczucie także ratownikom "pracującym w trudnych warunkach".

"Na wieść o tragicznym wypadku lotniczym w regionie Digne, który spowodował liczne ofiary śmiertelne, w tym wiele dzieci, Jego Świątobliwość Papież Franciszek łączy się w żałobie z rodzinami, okazując im swą bliskość w bólu.

 

Modli się o odpoczynek wieczny dla tych, którzy zginęli, powierzając ich miłosierdziu Boga, aby ich przyjął w swym domu pokoju i światła. Wyraża też swe głębokie współczucie tym wszystkim, których dotknął ten dramat, jak również ratownikom, pracującym w tych trudnych warunkach.

Reklama

 

Ojciec Święty prosi Pana, aby dał wszystkim siłę i pocieszenie, a oczekując na pociechę, przywołuje na nich obfitość błogosławieństw Bożych" – napisał w imieniu papieża kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stoicy Apostolskiej.

 

Reklama

We wtorek 24 marca nad ranem airbus A320 niemieckich linii lotniczych Germanwings, lecący z Barcelony do Düsseldorfu z ponad 150 osobami na pokładzie, rozbił się w Alpach we francuskiej Górnej Prowansji. Chociaż akcja ratunkowa nie została jeszcze zakończona, uważa się, że nikt nie zdołał się uratować. Wśród ofiar byli obywatele Francji, Hiszpanii, Niemiec i Turcji, w tym ok. 20 uczniów szkolnych.


kg (KAI) / Watykan

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę