Nasze projekty

Papież: trzeba położyć kres „nieznośnej brutalności”

Do jak najszybszego położenia kresu "nieznośnej brutalności", której ofiarą padają chrześcijanie i inne mniejszości w Syrii i Iraku wezwał papież Franciszek po południowej modlitwie "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie

Wezwał też do odrzucenia przemocy i podjęcia dialogu w Wenezueli.

 

Oto polskie tłumaczenie papieskiego apelu:

Reklama

Drodzy bracia i siostry,

Niestety nieustannie docierają dramatyczne wieści z Syrii i Iraku o przemocy, porwaniach i prześladowaniach chrześcijan oraz innych grup. Chcemy zapewnić osoby, których dotykają te sytuacje, że o nich nie zapominamy, ale jesteśmy blisko nich i modlimy się usilnie, aby jak najszybciej położono kres nieznośnej brutalności, której są ofiarami. Wraz z członkami Kurii Rzymskiej w tej intencji sprawowałem ostatnią Mszę św. podczas zakończonych w miniony piątek rekolekcji. Jednocześnie proszę wszystkich, w zależności od ich możliwości, by przyczynili się do złagodzenia cierpień tych, którzy przeżywają trudne doświadczenia, często jedynie ze względu na wyznawaną przez nich wiarę. Módlmy się za tych braci i siostry, którzy cierpią za wiarę w Syrii i Iraku. Módlmy się w ciszy.

Chciałbym także przypomnieć Wenezuelę, która znowu przeżywa chwile ostrego napięcia. Modlę się w intencji ofiar, a szczególnie młodego człowieka zabitego kilka dni temu w San Cristóbal. Wzywam wszystkich do odrzucenia przemocy i poszanowaniu godności każdej osoby oraz świętości życia ludzkiego i zachęcam do podjęcia na nowo wspólnej drogi dla dobra tego kraju, otwierając na nowo przestrzeń dla szczerego i konstruktywnego dialogu. Powierzam ten drogi naród macierzyńskiemu wstawiennictwu Najświętszej Maryi Pannie z Coromoto.

Reklama

st, pb / Watykan

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę