Nasze projekty

Papież porozmawia ze studentami z południowej Azji. Spotkanie odbędzie się online

Spotkanie polegać będzie na dialogu studentów z papieżem na temat wyzwań, jakie stają przed nimi w życiu i w Kościele we współczesnym świecie. Rozmowy będą transmitowane na żywo z symultanicznym tłumaczeniem na angielski, hiszpański i hindi.

fot. Beyond Faith CR/ Cathopic

Papież Franciszek ze studentami z południowej Azji spotka się 26 września. Spotkanie jest częścią inicjatywy Building Bridges (Budowanie Mostów), przygotowanej przez jezuicki Loyola University z Chicago we współpracy z Papieską Komisją ds. Ameryki Łacińskiej. Ma ona na celu wspieranie synodalności i ukazanie zaangażowania papieża w bezpośrednie słuchanie głosów z całego Kościoła.

Spotkanie polegać będzie na dialogu studentów z papieżem na temat wyzwań, jakie stają przed nimi w życiu i w Kościele we współczesnym świecie. Przewiduje się, że „szczera rozmowa” potrwa około 75 minut.

ZOBACZ: Co pozostanie po słowach papieża na ŚDM?

Reklama

Cztery trzyosobowe grupy studentów będą kolejno rozmawiały z papieżem przez 15-20 minut. Dialogi te będą transmitowane na żywo z symultanicznym tłumaczeniem na angielski, hiszpański i hindi. Uczestnikami spotkania będą studenci katolickich szkół wyższych, takich jak: Loyola Hall Research and Spirituality Center w Lahaurze w Pakistanie, Christ University w Bengaluru w Indiach, St. Xavier’s College w Kathmandu w Nepalu, St. Stephen’s College w Delhi w Indiach, Loyola College w Chennai w Indiach i St. Joseph’s University w Bengaluru w Indiach.

Wcześniej podobne dialogi Franciszek odbył ze studentami obu Ameryk (w lutym 2022 roku) i ze studentami Afryki (w listopadzie 2022 roku).

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę