Nasze projekty

Papież ponownie zadzwonił do parafii w Strefie Gazy. „Podziękowaliśmy mu w imieniu całej wspólnoty”

Papież Franciszek po raz kolejny zadzwonił wczoraj wieczorem do katolickiej parafii w Strefie Gazy. "Franciszek zapewnił nas, że modli się za nas i że zna nasze cierpienia" – opowiada s. Nabila Saleh, która rozmawiała z papieżem.

fot. Influenzando, cathopic.comMohammed Ibrahim,unsplash.com

Izrael, przygotowując się do walki z Hamasem, wezwał ludność cywilną do opuszczenia północnej części Strefy Gazy. Według izraelskiej armii wyjechało już stamtąd 600 tys. Palestyńczyków. Chrześcijanie nadal pozostają na miejscu.

ZOBACZ: Papież zadzwonił do proboszcza ze Strefy Gazy

Ojciec Święty chciał wiedzieć, ile osób przebywa w obiektach parafialnych – relacjonuje s. Nabila, wyjaśniając, że w parafii katolickiej znalazło schronienie około 500 osób, w tym chorzy, rodziny, dzieci, niepełnosprawni, ludzie, którzy stracili domy i wszelki dobytek. Ojciec Jusuf [Asad, wikariusz parafii] i ja podziękowaliśmy mu w imieniu całej wspólnoty i powiedzieliśmy, że ofiarujemy nasze cierpienia za zakończenie wojny, za pokój, za Kościół, a także za synod – dodaje posługująca w Strefie Gazy zakonnica.

Reklama

Rozmawiając z agencją SIR podała, że katolicy w jej parafii nieustannie modlą się o pokój. Odmawiają różaniec i trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro przyłączą się do ogłoszonego przez biskupów dnia postu i modlitwy w intencji pokoju.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę