Papież odwiedził Plac Hiszpański. Oddał hołd Maryi Niepokalanej

Dziś z samego rana, o godz. 6.15 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek udał się na plac Hiszpański, aby oddać hołd i złożyć kosz białych róż u podnóża kolumny Maryi Niepokalanej.

fot. Vatican News/Twitter.com

W tym roku po raz kolejny, z uwagi na trwającą pandemię, papieska wizyta miała charakter prywatny i zastąpiła coroczne nabożeństwo, odprawiane w tym miejscu z udziałem wiernych.

Kiedy wokół panowały ciemności, papież złożył kosz białych róż u podstawy kolumny, na której stoi figura Matki Bożej i zatrzymał się na modlitwie, prosząc Ją o cud uzdrowienia dla wielu chorych, o uzdrowienie dla narodów, które dotkliwie cierpią z powodu wojen i kryzysu klimatycznego oraz o nawrócenie, aby skruszyła kamienne serca tych, którzy budują mury, pragnąc odsunąć od siebie cierpienie innych. O godz. 6.20 papież Franciszek opuścił Plac Hiszpański. Następnie Ojciec Święty udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie kontynuował modlitwę przed obrazem patronki Wiecznego Miasta – Salus Populi Romani. Krótko po godz. 7.00 powrócił do Watykanu – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Zwyczaj dorocznego składania kwiatów i modlitwy u stóp figury Maryi Niepokalanej na Placu Hiszpańskim w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, wprowadził w 1953 r. papież Pius XII. Sama kolumna z figurą Matki Bożej została postawiona ufundowana i postawiona w tym miejscu przez króla Obojga Sycylii Ferdynanda II Burbona jako wotum wdzięczności za ocalenie życia podczas zamachu, do którego doszło 8 grudnia 1856 r. W tym roku nabożeństwo z udziałem wiernych zostało ponownie odwołane, z uwagi na panujące zaostrzone przepisy sanitarne, związane z pandemią koronawirusa.

pa, vaticannews, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę