Nasze projekty

Papież Franciszek coraz bardziej popularny w USA

Papież Franciszek jest coraz bardziej popularny w Stanach Zjednoczonych, które ma odwiedzić we wrześniu br.

Według instytutu Pew Research Center wzrost jego popularności zanotowano zarówno wśród katolików jak i ogółu mieszkańców USA.

 

Franciszek był już bardzo popularny zaraz po swym wyborze na papieża: w 2013 r. przychylność wobec niego deklarowało 84 proc. amerykańskich katolików. Po dwóch latach jest ich już 90 proc., co oznacza, że obecny biskup Rzymu jest tam tak popularny jak św. Jan Paweł II w latach 80. i 90. XX wieku.

Reklama

Popularność ta wzrasta także wśród ogółu mieszkańców USA i wynosi obecnie 70 proc. – o 13 proc. więcej niż w 2013 r. Przychylnie patrzy na papieża 60 proc. protestantów i dwie trzecie osób bez przynależności religijnej. Liczba osób nieprzychylnych Franciszkowi utrzymuje się na niezmienionym poziomie 15 proc.

Franciszek ma odwiedzić USA w dniach 22-27 września br., aby uczestniczyć w Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii. Pojedzie także do siedziby ONZ w Nowym Jorku oraz do Waszyngtonu, gdzie spotka się z prezydentem Barackiem Obamą i wygłosi przemówienie do obu izb Kongresu.


pb (KAI/lorientlejour.com) / Waszyngton

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę