Nasze projekty

Papieski wysłannik w Pekinie. Rozmawiał ze specjalnym przedstawicielem Chin o wojnie na Ukrainie

Kard. Matteo Zuppi w czwartek został przyjęty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej przez Li Hui, specjalnego przedstawiciela ds. eurazjatyckich. Rozmowa "poświęcona była wojnie na Ukrainie i jej dramatycznym konsekwencjom".

fot. Francesco Pierantoni/Creative Commons Attribution /commons.wikimedia.org

Rozmowa, która odbyła się w otwartej i serdecznej atmosferze, poświęcona była wojnie na Ukrainie i jej dramatycznym konsekwencjom, podkreślając potrzebę zjednoczenia wysiłków na rzecz dialogu i znalezienia dróg prowadzących do pokoju. Poruszono również problem bezpieczeństwa żywnościowego, z nadzieją na rychłe zagwarantowanie eksportu zbóż, zwłaszcza dla krajów najbardziej zagrożonych – czytamy w watykańskim komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

ZOBACZ: Kard. Zuppi: pokój wymaga wysiłku wszystkich, nie można go narzucić

70-letni Li Hui został w maju wyznaczony przez Pekin do poszukiwania pokoju między Rosją a Ukrainą. Ten chiński dyplomata był ambasadorem ChRL w Moskwie przez dziesięć lat do 2019 roku. Cała jego zawodowa kariera związana jest z Rosją, a wcześniej Związkiem Radzieckim. Już w latach 1975-81, gdy zaczynał pracę w chińskim MSZ, trafił do departamentu zajmującego się ZSRR. Lata to 1985-91 to kolejno stanowiska sekretarza, zastępcy dyrektora i I sekretarza Departamentu ZSRR i Spraw Europejskich w chińskim MSZ. Obecnie jest specjalnym przedstawicielem Pekinu do spraw euroazjatyckich. W maju odwiedził Warszawę.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę