Ołena Zełenska: Nie można oddać części terytorium. To byłoby jak oddanie wolności

"Nie można oddać części terytorium. To byłoby jak oddanie wolności (...). Nawet, gdybyśmy oddali część terytorium, agresor by się nie zatrzymał. Kontynuowałby wywieranie presji, robił kolejne kroki naprzód i przeprowadzał coraz więcej ataków" - przyznała w najnowszym wywiadzie dla ABC News, pierwsza dama Ukrainy.

fot. Just Click's With A Camera/domena publiczna/flickr.com

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska udzieliła stacji ABC News wywiadu. Odniosła się w nim do sugestii przywódców niektórych krajów, którzy sugerowali, że Ukraina powinna pójść na kompromis i oddać pewną część swoich wschodnich terenów, by w ten sposób przybliżyć się do pokojowego porozumienia.

Ukraińcy nie mogą normalnie przyjmować takich słów, które słyszymy od liderów różnych państw – czasem wielkich i wpływowych. Nie można oddać części terytorium. To byłoby jak oddanie wolności – podkreśliła jednoznacznie.

Nawet, gdybyśmy oddali część terytorium, agresor by się nie zatrzymał. Kontynuowałby wywieranie presji, robił kolejne kroki naprzód i przeprowadzał coraz więcej ataków – dodała.

Reklama
Reklama

Słowa Ołeny Zełenskiej są potwierdzeniem tego, co już wcześniej mówił jej mąż, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Nie jesteśmy gotowi oddać żadnych terytoriów, ponieważ to są nasze terytoria. To nasza niepodległość, nasza suwerenność, o to w tym chodzi – podkreślał stanowczo w rozmowie z amerykańskim serwisem Newsmax

pa, rmf24.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę