„O pokój i za Ukrainę”. Kard. Nycz odprawi mszę świętą w Środę Popielcową

W Środę Popielcową kard. Kazimierz Nycz odprawi mszę świętą “O pokój i za Ukrainę”. Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności zaprasza wszystkich wiernych, zarówno Polaków i Ukraińców, którzy mieszkają i pracują w Warszawie, oraz wszystkich obcokrajowców.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Msza św. w Środę Popielcową, 2 marca, rozpocznie się o godz. 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Modlitwa o pokój na Ukrainie będzie towarzyszyła całemu tegorocznemu pielgrzymowaniu szlakiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Warszawie – zdecydował metropolita warszawski odpowiadając na wczorajszy na apel papieża Franciszka.

Świątynia Opatrzności Bożej to pierwszy z Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, w którym metropolita warszawski co roku odprawia mszę św. w Środę Popielcową.

Reklama
Reklama

Eucharystia będzie celebrowana w dwóch językach

Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona w językach polskim i ukraińskim. Po ukraińsku zostanie odczytane jedno z czytań mszalnych oraz części modlitwy eucharystycznej wypowiadanej przez koncelebransów.

Do udziału we mszy św. zostały zaproszone m.in. wspólnoty grekokatolickie z Warszawy, Piaseczna, Grójca, jak również środowisko skupione wokół Studium Chrześcijańskiego Wschodu działającego przy klasztorze dominikanów na Służewie.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę