Nigeria: Brutalne zabójstwo księdza i porwanie innego kapłana

Katolicki ksiądz Alphonsus Bello, został zabity, podczas gdy inny ks. Joe Keke, został porwany z katolickiego kościoła św. Wincentego Ferreriusza w Malunfashi przez niezidentyfikowanych uzbrojonych bandytów, w zdominowanym przez muzułmanów stanie Katsina w północnej Nigerii – podaje portal Vanguard. Na tym terenie od lat chrześcijanie padają ofiarą fundamentalistów z ugrupowania Boko Haram.

Twitter.com/@UgonnaMario

Ustalono, że uzbrojeni bandyci w czwartek wieczorem, szturmowali katolicką parafię i zaczęli strzelać, pozostawiając kilka osób rannych.

Rzecznik episkopatu Nigerii, ks. Mike Umoh, potwierdził ten incydent i powiedział, że podejrzani bandyci porzucili martwe ciało o. Alphonsusa Bello na polu uprawnym za Szkołą Katechetyczną w Malunfashi, podczas gdy miejsce pobytu ks. Joe Keke jest nadal nieznane.

Reklama
Reklama

Ks. Keke, były proboszcz, ma około 70 lat, natomiast zabity obecny proboszcz ks. Bello miał około 30 lat. Zmarły kapłan należał do archidiecezji Kaduna, ale był oddelegowany do diecezji Sokoto i posłany do parafii Malumfashi w Katsina.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę