Nasze projekty

„Nie stać mnie na nienawiść do zabójców”

W Wenecji odbyły się uroczystości pogrzebowe pochodzącej stamtąd jedynej włoskiej ofiary zamachów terrorystycznych w Paryżu 13 listopada. 28-letnia Valeria Solesin, przygotowująca doktorat na Sorbonie, zginęła w czasie ataku na teatr Bataclan. Jej ojciec w przemówieniu powiedział, że nie stać go na nienawiść do terrorystów.

W pożegnaniu młodej Włoszki na Placu św. Marka w Wenecji wziął udział prezydent Sergio Mattarella.

Świecką uroczystość rozpoczęło odegranie hymnu Włoch i Marsylianki, a na początku odczytano kondolencje od prezydenta Francois Hollande’a.

W imieniu najwyższych władz głos zabrała minister obrony Roberta Pinotti. Z trudem powstrzymując łzy wyraziła podziw dla rodziców Valerii za zachowanie spokoju i przekonanie, że była ona córką całego narodu i przykładem dla swoich rówieśników.

Reklama
Reklama

Mówił o tym także ojciec młodej Włoszki, podkreślając, że nie stać go na nienawiść do zabójców. Przemawiali również katolicki patriarcha Wenecji oraz rabin i imam.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/mg/jp

Reklama
Reklama

Szustak_Plaster-miodu_500pcxPOLECAMY NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ

o. Adama Szustaka OP!

„Miód dla duszy. Plaster na rany.
Jest Słowo, które może uzdrowić twoje zranienia.
Jest Miód, który może osłodzić twój ból.
Jest i cały PLASTER MIODU, bo każdego dnia Bóg chce ukoić twoje cierpienia, przyłożyć plastry swojego Słowa do twoich ran.

Reklama

Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adama Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą, jak zaufać i uwierzyć, że biblijne wydarzenia to nie nabożne legendy, ale konkretna rzeczywistość, która może zmienić twoje tu i teraz. Zapraszają do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite