Nasze projekty

Następne ŚDM odbędą się w Portugalii

Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie, w Portugalii- ogłosił kard. Kevin Joseph Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia na zakończenie Mszy św. posłania, kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W Mszy św. uczestniczyli prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, patriarcha Lizbony, kard. Manuel Clemente a także inni biskupi portugalscy oraz 300 młodych portugalskich pielgrzymów.

ŚDM w Lizbonie będą miały miejsce w 2022 r. Obecni na Eucharystii w Panamie pielgrzymi z Portugalii przyjęli tę wiadomość entuzjastycznie, zaś dziennikarze z tego kraju już wypowiadają się na temat znaczenia tego wydarzenia. 

W ocenie dziennikarza portalu “Religionline” Antonia Marujo, Światowe Dni Młodzieży pozwolą zdynamizować Kościół katolicki w całej Portugalii. – To będzie z pewnością duża operacja, ale aglomeracja lizbońska jest dogodnym miejscem, do tak dużego przedsięwzięcia, jak spotkanie młodzieży z papieżem. Nie przypuszczam, aby na przykład sanktuarium w Fatimie, które Franciszek odwiedził w maju 2017 r. i towarzyszyły mu duże tłumy, miało takie zdolności – powedział w rozmowie z KAI Antonio Marujo. Z kolei dziennik “Diario de Noticias” i “Radio Renascenca” wskazują, że organizacja ŚDM może pomóc zdynamizować portugalski Kościół, szczególnie w pracy z młodymi ludźmi. Odnotowują, że w ostatnich latach wyraźnie spada liczba uczęszczającej do Kościoła młodzieży.

Reklama
Reklama

Patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente przed wylotem do Panamy mówił że stolica Portugalii jest głównym kandydatem do organizacji kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Poza stołecznym hierarchą do Panamy udało się pięciu innych biskupów oraz ponad 300 młodych katolików.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite