Największy konfesjonał świata. Wizytator apostolski nazywa Miedziugorie „szkołą modlitwy”

„Miejsce łaski” – tak mówi o Medziugoriu abp Aldo Cavalli, wizytator apostolski dla tego sanktuarium, w rok po objęciu urzędu. Zaznacza „nadzwyczajną żywotność tego miejsca, które stało się największym konfesjonałem świata w chwili powszechnego kryzysu duchowego”.

Fot. Cathopic

Wizytator wskazuje na niezwykłe procesy, które obserwuje w Medziugoriu. W ostatnich miesiącach wielu młodych przed wyjazdem z sanktuarium wyraziło chęć wstąpienia do seminarium – mówi hierarcha i dodaje, że w ciągu 40 lat oddziaływania tego miejsca „narodziło się tu prawie 800 powołań kapłańskich”. Wizytator wymienia ponadto wiele „sytuacji pozornie nie do rozwiązania”, w których znaleźli się młodzi ludzie. W sanktuarium szukają „promienia łaski, który rozświetli ich życie” i „znajdują ciszę, powalająca się otworzyć, pomedytować i przemyśleć swoje życie”.

Arcybiskup nazywa Medziugorie „szkołą modlitwy”. Tłumaczy, że nie ma tutaj „kuchni, atrakcji turystycznych czy kultury, które satysfakcjonowałyby turystów”. Jednak ci, którzy tu docierają dostrzegają u innych „szczególną energię pochodzącą z modlitwy, która często prowadzi do nawrócenia”.

Miejsce, które dziś jest świadkiem obecności niezliczonych tłumów pielgrzymów, gdzie codziennie mszę tłumaczy się na 15 języków, zaczynało jako mała, oddalona wioska. Także w pierwszych latach fenomenu objawień „lokalni biskupi zajęli ostrożną i roztropną postawę, która jednak przysporzyła dużo cierpienia Medziugoriu” – zaznacza hierarcha i konkluduje: obecnie klimat się zmienił, pozwalamy łasce działać.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Abp Hoser o Medjugorie: Apokalipsa toczy się teraz. Ostatni wywiad, jakiego udzielił Stacji7

Abp Cavalli jest wizytatorem apostolskim w Medziugoriu od roku. Jego misja ma charakter duszpasterski, czyli polega na towarzyszeniu lokalnej wspólnocie parafialnej i pielgrzymom. Nie ma na celu ustalenia autentyczności doświadczenia objawień Maryjnych.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę