Nasze projekty

Minister odniósł się do słów papieża o wizycie na Ukrainie. „Może przyjechać, kiedy tylko zechce”

"Papież jest na Ukrainie bardzo oczekiwany" - oświadczył minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, odnosząc się do słów papieża Franciszka w wywiadzie dla agencji Reuters.

fot. Fiore Bagatello/Cathopic

W wywiadzie Franciszek wyraził nadzieję na odwiedzenie w najbliższym czasie Moskwy i Kijowa. Jest możliwe, że po powrocie z Kanady, że uda mi się pojechać na Ukrainę – stwierdził.

„Może przybyć, kiedy tylko zechce”

Papież jest na Ukrainie bardzo oczekiwany i przypominamy naszym kolegom w Watykanie, że zaproszenie pozostaje otwarte. Może przybyć, kiedy tylko zechce. Jesteśmy też gotowi przygotować się do jego wizyty: ta wizyta jest dla nas, Ukraińców bardzo ważna – podkreślił. Przypomniał, że papieża oczekują miliony ludzi wierzących, niosących na swoich barkach ciężar i cierpienie wojny, którzy otrzymaliby od Franciszka inspirację i wsparcie.

Kuleba zwrócił również uwagę na wielką rolę Franciszka jako rozjemcy na arenie międzynarodowej: jest przekonany, że widząc na własne oczy cierpienie jego rodaków, papież lepiej zrozumiałby przyczyny tej wojny. Dzięki temu możliwe byłoby jego dalsze zaangażowanie w zakończenie konfliktu lub rozwiązanie pewnych problemów humanitarnych, które ta wojna stworzyła.

Reklama

Szef ukraińskiej dyplomacji dodał, że „najważniejsza jest wizyta papieża na Ukrainie i nie ma sensu łączyć jej z wizytą w Moskwie”. Ponowił zaproszenie dla papieża i powiedział, że ta wizyta wzmocni rolę papieża w przywracaniu pokoju na ziemi ukraińskiej.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę