Nasze projekty

Mimo luzowania obostrzeń biskupi wzywają wiernych do ostrożności

Portugalscy biskupi wezwali wiernych do zachowania ostrożności sanitarnej pomimo luzowania restrykcji epidemicznych. Apele poszczególnych hierarchów zbiegają się z zapowiedzianym od 14 czerwca planem rządu dalszego likwidowania restrykcji w handlu i usługach, a także zniesieniem obowiązku wykonywania pracy w sposób zdalny.

Cathopic/jimeciuro

Jak wskazał biskup diecezji Viseu, Antonio Luciano chrześcijanie powinni traktować nakazy sanitarne w sposób odpowiedzialny, przy jednoczesnym zachowaniu gorliwości ewangelizacyjnej. Ordynariusz Viseu przypomniał, że pomimo luzowania restrykcji wciąż obostrzenia sanitarne w kościołach w Portugalii są stosunkowo surowe.

Warunkiem organizacji nabożeństw w portugalskich świątyniach jest konieczność zachowania między wiernymi dystansu społecznego oraz noszenia masek ochronnych. Podczas organizacji uroczystości rodzinnych, takich jak chrzty i śluby konieczne jest zapewnienie 50 proc. Wolnych miejsc siedzących w świątyni.

Reklama
Reklama

Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Portugalii w dalszym ciągu nie jest wskazane też organizowanie procesji, pielgrzymek, a także biwaków w ramach grup religijnych.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę