Nasze projekty

Meksyk: Papieska pielgrzymka zmobilizowała 10 mln osób

Pielgrzymka Franciszka do Meksyku, która odbyła się w dniach 12-17 lutego zmobilizowała w sumie ok. 10, 5 mln osób - wynika ze statystyk opublikowanych przez meksykański episkopat

Największe rzesze ludzi gromadziły się na trasach przejazdu papamobile, których łączna długość wyniosła ok. 400 km.

Według danych Konferencji Biskupów Meksyku rozdano 882.225 kart na papieskie Msze św. Przy organizacji wizyty pracowało 397.000 wolontariuszy. Z Franciszkiem spotkało się w sumie 171 biskupów wśród nich 37 z zagranicy.

Reklama
Reklama

tom (KAI) / Miasto Meksyk

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Reklama
Reklama

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę