Mali: Uwolniono porwanych parafian i księdza

W Mali odzyskali wolność uprowadzeni 21 czerwca ks. Léon Douyon, proboszcz w Ségué oraz cztery osoby świeckie. Porywacze zostawili ich wczoraj wieczorem na drodze w regionie Bandiagara.

Pixabay.com/Peggy_Marco

Przedstawiciele episkopatu Mali wskazują na znaczące pogorszenie sytuacji w tym kraju, który stał się praktycznie niewolnikiem fundamentalistów związanych z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim. Kraj ten jest obecnie twierdzą dżihadu, który rozlewa się stamtąd na sąsiednie Burkina Faso i Niger. Sytuacja jest bardzo napięta, a przyszłość niepewna – powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący episkopatu Mali bp Jonas Dembélé.

W rękach porywaczy nadal znajduje się uprowadzona cztery lata temu kolumbijska misjonarka siostra Gloria Cecilia Narváez. Wiadomo o niej tylko, że żyje, ale potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Jej zgromadzenie zaapelowało do chrześcijan na całym świecie o modlitwę w intencji uprowadzonej, a wspólnotę międzynarodową wezwało do poczynienia większych wysiłków w celu jej oswobodzenia.

W Mali przetrzymywany był też, uprowadzony w sąsiednim Nigrze, ks. Pierluigi Maccalli, który w rękach islamistów spędził dwa lata.

Reklama
Reklama

Szacuje się, że chrześcijanie stanowią około 4 procent mieszkańców Mali.

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę