Nasze projekty

Libia: islamiści zabili 28 chrześcijan

Fanatycy z Państwa Islamskiego w Libii zabili grupę 28 etiopskich chrześcijan. W internecie pojawiło się nagranie wideo, pokazujące egzekucję

Władze Etiopii nie potwierdzają na razie śmierci swoich obywateli, ale zapewniają, że badają sprawę. Nagranie wideo trwa niemal pół godziny i opatrzone jest logo grupy sprzymierzonej z Państwem Islamskim. Zawiera długą przemowę z której można dowiedzieć się, że przedstawieni tam więźniowie, to porwani wcześniej etiopscy chrześcijanie. Fanatycy mówią, że chrześcijanie muszą przejść na islam lub zapłacić specjalny podatek.

Na filmie widać, jak islamiści ścinają głowy 12 osobom na plaży w Libii i jak strzelają do 16 osób na pustynii na południu kraju. Władze Etiopii informują, że sprawa jest badana. Autentyczności nagrania nie można na razie potwierdzić.

Gdyby okazało się, że film jest autentyczny, byłaby to druga tego typu egzekucja dokonana przez grupy sprzymierzone z Państwem Islamskim w Libii. W połowie lutego w internecie zamieszczono film z egzekucji 21 egipskich Koptów niedaleko Trypolisu. Fanatycy z Państwa Islamskiego przejęli kontrolę nad terenami w Syrii i w Iraku. Zyskali też poparcie grup dżihadystycznych, operujących w Afryce, w tym także w Libii.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Cegielski/BBC/RTR/Al-Jazeera/dyd

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę