Nasze projekty

Liban: zwierzchnicy religijni wzywają do dialogu

Zwierzchnicy religijni w Libanie podkreślili konieczność dialogu w kraju. Po spotkaniu z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem 20 grudnia podkreślili swoje „zaangażowanie na rzecz otwarcia, tolerancji i współistnienia jako źródła tożsamości i stabilności Libanu”, poinformowały lokalne media.

fot. Maxime Guy/unsplash.com

W związku z pogłębiającym się kryzysem w kraju należy tych wartości strzec i koncentrować się na tym, co jednoczy Liban i jego mieszkańców, głosi wspólne oświadczenie opublikowane przez patriarchat Kościoła maronickiego. Wśród sygnatariuszy oświadczenia są m.in. patriarcha maronicki, kardynał Bechara Raï oraz sunnicki wielki mufti Libanu, szejk Abdul Latif Derian.

W ramach swojej wizyty w Libanie sekretarz generalny ONZ Guterres uczcił też pamięć ofiar tragicznej katastrofy z sierpnia 2020 roku w porcie w Bejrucie. Zginęło wówczas ponad 190 osób, a około 6 tys. zostało rannych. Znaczna część portu i okoliczne dzielnice mieszkalne zostały zrujnowane. Z powodu kryzysu odbudowa posuwa się bardzo wolno. Guterres wezwał polityków libańskich do jedności i zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o pomoc temu krajowi.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę