Nasze projekty

Ksiądz o Euro 2020: to jedne z najpiękniejszych mistrzostw ze względu na fair play

"Aż przykro mówić, że to fair play było dla nas zaskoczeniem, bo przecież powinno być czymś normalnym" - uważa ks. Melchor Sánchez de Toca, odpowiedzialny w Watykanie za duszpasterstwo sportu. Kapłan skomentował zwycięstwo Włochów oraz cały turniej Euro 2020.

fot. Edoardo Busti/ Unsplash

Włochy pokonały Anglię w meczu finałowym Euro 2020 na stadionie Wembley w Londynie. To nie przypadek, że finał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Londynie miał miejsce właśnie wczoraj we wspomnienie św. Benedykta, patrona Europy – powiedział ks. Sánchez de Toca. Jego zdaniem ten opatrznościowy zbieg okoliczności przypomina nam, że pomimo Brexitu wyspy brytyjskie nadal należą do Europy.

Kapłan uważa, że o zwycięstwie Włochów zadecydowała gra zespołowa i fair play. . Były to jedne z najpiękniejszych mistrzostw ze względu na fair play. Aż przykro mówić, że to fair play było dla nas zaskoczeniem, bo przecież powinno być czymś normalnym w każdej dyscyplinie sportu. Bo inny nie jest nieprzyjacielem, lecz po prostu współzawodnikiem na stadionie, a po zakończeniu gry, po zejściu ze stadionu powracamy do normalnego życia i stajemy się przyjaciółmi – mówił Radiu Watykańskiemu ks. Sánchez de Toca.

„Wiele drużyn pokazało piękną grę zespołową. To temat, do którego papież często powraca”

Kapłan podkreślił, że drużyny pokazały również piękną grę zespołową, na co często zwraca uwagę papież Franciszek.

Na tych mistrzostwach doceniona też została gra zespołowa, bardziej niż dokonania indywidualnych graczy. Wiele drużyn pokazało piękną grę zespołową. I jest to temat, do którego papież Franciszek często powraca. Zachęca do gry zespołowej. Mówi, że nie można grać w pojedynkę, jakby się chciało samemu zjeść piłkę. I właśnie to widzieliśmy na tych mistrzostwach Europy. Być może jest to znak nadziei również dla nas, że po brutalnej pandemii nauczymy się grać wszyscy razem – powiedział.

kh/VaticanNews/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę