Nasze projekty

Kondolencje Franciszka dla rodzin ofiar katastrofy samolotu w Teheranie

Papież Franciszek poleca dusze zmarłych miłosiernej miłości Wszechmogącego i składa kondolencje rodzinom i przyjaciołom tych, którzy stracili ich życia - czytamy w depeszy kondolencyjnej przesłanej na ręce lokalnych władz i skierowanej do rodzin ofiar katastrofy ukraińskiego samolotu, który rozbił się dziś rano w Teheranie.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

„Dowiedziawszy się z głębokim smutkiem o katastrofie samolotu pasażerskiego ukraińskich linii lotniczych w pobliżu Teheranu, Jego Świątobliwość Papież Franciszek poleca dusze zmarłych miłosiernej miłości Wszechmogącego i składa kondolencje rodzinom i przyjaciołom tych, którzy stracili ich życia. Wobec wszystkich dotkniętych tą tragedią Jego Świątobliwość przywołuje Boże błogosławieństwo siły i pokoju” – czytamy w depeszy. Przesłał ją w imieniu papieża Franciszka kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej do władz cywilnych w Iranie.

Na pokładzie samolotu ukraińskich linii lotniczych lecącego z Teheranu do Kijowa znajdowali się obywatele Iranu, Kanady, Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Afganistanu. Samolot tuż po starcie z płyty lotniska zapalił się w powietrzu i spadł. Zginęło łącznie 176 osób. Nieznane są przyczyny katastrofy, ale zdarzyła się ona niedługo po tym, jak siły irańskie rozpoczęły atak na bazy wojskowe USA w Iraku.

Po zamordowaniu przez USA generała Iranu Sulejmaniego sytuacja polityczna w tamtym regionie mocno się zaogniła. Różne kraje, w tym Polska, powoli wycofują swoich obywateli z Iranu i Iraku.

Reklama

ad/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę