Nasze projekty

Kolejny ksiądz uprowadzony w Syrii?

W Syrii zaginął kolejny ksiądz katolicki. Od niedzieli 12 lipca brak jakichkolwiek wiadomości o ks. Antoine Boutros i jego kierowcy Saud Alabdonie.

50-letni Kapłan jest proboszczem melchickiej parafii św. Filipa w Shahba, niewielkim miasteczku w Haura na południowym zachodzie Syrii. Władze Kościoła melchickiego obawiają się, że ks. Boutros został uprowadzony – poinformowała 16 lipca ekumeniczna fundacja „Pro Oriente” w Wiedniu. Według tej informacji region Hauran – mimo iż zamieszkany w większości przez druzów – jest jednym z ognisk konfliktu z ugrupowaniami islamistów w Syrii.

 

Kilka dni temu został uwolniony z rąk porywaczy franciszkanin Dhiya Aziz, proboszcz w Yacoubieh w prowincji Idlib. Mieli go uprowadzić 4 lipca uzbrojeni osobnicy twierdząc, że chcieli go doprowadzić na przesłuchanie do samozwańczego „emira”, który obecnie rządzi prowincją w imieniu frontu „Jabhat al. Nursa”. Jednak dwa dni później ugrupowanie to oświadczyło franciszkanom, że nie ma nic wspólnego z porwaniem kapłana, którego najprawdopodobniej uprowadzili członkowie „innej grupy dżihadystów”. Franciszkańska Kustodia w Ziemi Świętej poinformowała, że do uwolnienia 41-letniego franciszkanina przyczyniły się prawdopodobnie działania policji syryjskiej.

Reklama

 

W czerwcu br., również w prowincji Idlib, podczas napadu na klasztor franciszkanów, partyzanci zabili katolickiego kapłana i obrabowali klasztor.


ts (KAI) / Damaszek

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę