Nasze projekty

Kard. Nichols o królowej Elżbiecie: wiara chrześcijańska naznaczyła każdy dzień jej życia i działalności

"Mądrość, stabilność i służba, którą konsekwentnie uosabiała, często w okolicznościach skrajnie trudnych, są wspaniałym dziedzictwem i świadectwem jej wiary" - napisał na wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II arcybiskup westminsterski i przewodniczący episkopatu Anglii i Walii kardynał Vincent Nichols.

FOT. COMMONWEALTH SECRETARIAT/FLICKR CC BY-NC 2.0/CC BY-SA 2.0/wikipeida.org

Publikujemy oświadczenie kard. Nicholsa:

21 kwietnia 1947 roku, w swoje dwudzieste pierwsze urodziny, księżniczka Elżbieta powiedziała: „Oświadczam wam wszystkim, że całe moje życie czy będzie ono długie, czy krótkie będzie poświęcone służbie dla was”.

Teraz, siedemdziesiąt pięć lat później, jesteśmy pogrążeni w smutku z powodu jej śmierci i pełni podziwu dla niezawodnego sposobu, w jaki wypełniła tę deklarację.

Reklama

Nawet w moim smutku, który dzielę z wieloma osobami na całym świecie, przepełnia mnie ogromne poczucie wdzięczności za dar dla świata, jakim było życie królowej Elżbiety II.

W tym czasie modlimy się o spokój duszy Jej Wysokości. Czynimy to z ufnością, ponieważ wiara chrześcijańska naznaczyła każdy dzień jej życia i działalności.

W swoim milenijnym orędziu bożonarodzeniowym powiedziała: „Dla wielu z nas nasze przekonania mają fundamentalne znaczenie. Dla mnie nauki Chrystusa i moja osobista odpowiedzialność przed Bogiem stanowią ramy, w których staram się prowadzić moje życie. Podobnie jak wielu z was, w trudnych chwilach czerpałem wielką pociechę ze słów i przykładu Chrystusa”.

Reklama

Ta wiara, tak często i tak wymownie głoszona w jej publicznych orędziach, była inspiracją dla mnie i jestem pewien, że dla wielu osób. Mądrość, stabilność i służba, którą konsekwentnie uosabiała, często w okolicznościach skrajnie trudnych, są wspaniałym dziedzictwem i świadectwem jej wiary.

Modlimy się, by została przyjęta do miłosiernej obecności Boga, gdzie połączy się ze swoim ukochanym księciem Filipem. Jest to obietnica naszej wiary i nasza głęboka pociecha.

Królowa Elżbieta II pozostanie na zawsze jasnym światłem w naszej historii. Niech teraz spoczywa w pokoju.

Modlimy się za Jego Królewską Mość, gdy obejmuje swój nowy urząd, nawet jeśli opłakuje swoją matkę.

Boże, chroń Króla.


KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę