Nasze projekty

Kard. Müller: Katolicy powinni podążać prostą drogą naśladowania Chrystusa

Katolicy powinni podążać prostą drogą naśladowania Chrystusa - podkreśla kard. Gerhard Ludwig Müller. "Czasami znajdują się oni w większości, na przykład kiedy państwo przyjmuje zasady katolickiej nauki społecznej lub kiedy papież Franciszek publikuje encyklikę "Laudato si" ku radości wszystkich działaczy ekologicznych. Czasami są po stronie mniejszości, gdy stają w obronie słabych, marginalizowanych, chorych i tych, którzy nie są w stanie funkcjonować w społeczeństwie nastawionym na zysk" - powiedział niemieckiemu tygodnikowi katolickiemu "Die Tagespost" były prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

Cathopic/Leonel Rodriguez

W czerwcu ukaże się nakładem wydawnictwa Herder-Verlag nowa książka kard. Müllera pt. „Co jest katolickie?”. Niemiecki teolog wyjaśnił, że chodzi tu o bycie katolikiem w jedności liturgii, wyznawanej wiary i praktyki społecznej. To nie dlatego, że chrześcijanie zajmują taką czy inną opcję polityczną lub stanowisko naukowe, są wyśmiewani, wyszydzani i krwawo prześladowani. Są spychani do narożnika, ponieważ Jezus jest kamieniem węgielnym i skałą, na której budujesz dom życia, albo o którą się potykasz i upadasz – powiedział kard. Müller.

Na pytanie, jak powinien zareagować Watykan, gdy w Niemczech protestując przeciwko Rzymowi księża pobłogosławili pary homoseksualne, kard. Müller odpowiedział, że nie należy od razu wzywać Kurii Rzymskiej. Wskazał także na interkomunię praktykowaną przez katolików i protestantów, która wydaje się być coraz bardziej zjawiskiem powszechnym. Ostatecznie zadaniem miejscowego biskupa wyznaczonego przez Chrystusa jest jasne i mądre przeciwstawienie się takiej prowokacji wobec Kościoła i wiary przez wyświęconych kapłanów – powiedział niemiecki purpurat.

Wielu z nich stało się ofiarami antychrześcijańskich ideologii – powiedział kardynał i dodał: Nie zrozumieli, z braku wiedzy teologicznej lub z wygodnego samozadowolenia i pozwolili, aby prawo pierworodztwa Słowa Bożego zostało kupione za soczewicę ludzkich fantazji.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę