Nasze projekty

„Nie wszystko w Kościele można zreformować”

Musimy zrozumieć, że są rzeczy, które mogą być zreformowane, ale inne nie. Na przykład nie można zreformować prawa naturalnego - powiedział kard. Óscar Rodríguez Maradiaga w wywiadzie dla honduraskiego dziennika „El Heraldo”.

Widzimy, jak Bóg zaprojektował ludzkie ciało, ciało mężczyzny i ciało kobiety, by się wzajemnie uzupełniały i przekazywały życie. Wszystko, co temu przeczy nie jest planem stworzenia. Są rzeczy, których nie można zmienić – powtórzył metropolita Tegucigalpy, zdecydowanie odrzucając możliwość uznania przez Kościół małżeństw jednopłciowych.

Odniósł się także do pogłosek o próbach infiltracji Watykanu przez „wspólnotę gejowską”. – Nie tylko to, bo papież powiedział, że jest nawet takie lobby – wskazał koordynator Rady Kardynałów, doradzającej Franciszkowi w rządzeniu Kościołem i reformie kurii rzymskiej. Zapewnił, że „krok po kroku papież próbuje to wyczyścić”. Zadeklarował, że Kościół stara się okazać zrozumienie osobom homoseksualnym i objąć je opieką duszpasterską, ale nie może nazwać prawdziwym tego, co jest błędne.

Reklama
Reklama

Kardynał zaznaczył, że nie należy oczekiwać zmian w doktrynie Kościoła, gdyż reforma dotyczy organizacji kurii rzymskiej. Przyznał, że istnieje w niej opór przeciwko zmianom ze strony ludzi, którzy „nie znają życia Kościoła”. Dodał, że Kościół nie jest zwykłą ludzką instytucją, ale ma charakter bosko-ludzki, jest jednocześnie naturalny i nadprzyrodzony, a to oznacza, że są w nim rzeczy, które nie zależą od tego, co ludzkie.


pb (KAI/CNA/EWTN News) / Tegucigalpa

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę