Kard. Amato o Benedykcie XVI: Zasługuje na pamięć ludzi, ponieważ oświecił Kościół swoją kulturą

"Jest świętym. Jego śmierć sprawia mi głęboki ból. Zasługuje na pamięć ludzi, ponieważ oświecił Kościół swoją kulturą. Bez sloganów, z przemyślaną i poważną myślą, przefiltrowaną przez prawdziwą chrześcijańską tradycję" - powiedział kard. Angelo Amato odnosząc się do śmierci Benedykta XVI.

Fot. Giuseppe Ruggirello/Wikipedia/Piotr Drabik, CC BY 2.0/Wikipedia.org

Jestem szczęśliwy, że mogę o tym zaświadczyć. Ratzinger przekazuje Kościołowi rdzeń doktryny chrześcijańskiej – powiedział włoski hierarcha agencji AGI, dodając, że Benedykt XVI „był naprawdę wyjątkowy”.

Kardynał Angelo Amato był ostatnim sekretarzem Kongregacji Nauki Wiary w czasach, gdy jej prefektem był przyszły papież – wówczas kard. Joseph Ratzinger.

„Jego oczy były pełne miłości”

Ostatni raz kard. Amato odwiedził papieża seniora przed miesiącem. Bardzo cierpiał, był już bez głosu, ale bardzo świadomy. Głos miał tak przytłumiony, że nie można było nawet zrozumieć, co mówi, ale jego oczy były pełne miłości. Nie było zatem możliwości dialogu. Muszę podziękować ks. Georgowi Gänsweinowi, który pomagał mu do końca. To on tłumaczył słowa papieża seniora, których ja nie byłem w stanie usłyszeć i zrozumieć – dodał purpurat.

Reklama

Podkreślił, że w czasie spotkań kard. Ratzinger odpowiadał nawet na najtrudniejsze pytania. Jego wypowiedzi nieustannie oświetlały scenę, jakby wzeszło słońce. Miał niezwykłą kulturę, ale tego nie pokazywał: był skromny i pokorny – zaznaczył kard. Amato.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę