Jeżdżąc na motorze przez 24 lata szukał swojego porwanego syna. Spotkał go w innej części Chin

Guo Gantang przez 24 lata szukał swojego syna, który został porwany. Przejechał na motorze 500 tysięcy kilometrów, aby go znaleźć. Udało mu się go spotkać w ostatnią niedzielę.

Fot: Pixabay.com/Pexels

Syn Guo Gantanga został porwany w 1997 roku, kiedy miał 2,5 roku sprzed domu rodzinnego w prowincji Shandong we wschodnich Chinach. Wtedy ojciec ruszył na poszukiwania. Przymocował do motoru zdjęcia zaginionego i w ciągu 24 lat przejechał 20 chińskich prowincji. W tym czasie mężczyzna często musiał żebrać i spać pod gołym niebem. Jego historia była inspiracją do zrealizowanego w 2015 roku filmu „Lost and Love”.

W czasie kilkudziesięciu lat Guo Gantang został też ważnym członkiem organizacji zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych. Dzięki jego działalności udało się odnaleźć kilka porwanych dzieci.

Syn Guo został zidentyfikowany przez policję na podstawie badań DNA. Został on znaleziony w prowincji Henan. To właśnie tam porywacze je sprzedali. W niedzielę doszło do spotkania rodziców z synem.

Reklama
Reklama

W Chinach porwania dzieci to duży problem – jest on związany z wieloletnią „polityką jednego dziecka” promowaną przez władze. Dotyczy to zwłaszcza małych chłopców, ponieważ chińskie rodziny tradycyjnie wolą mieć męskiego potomka.

ag/PAP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę