Władze Chin pozwolą swoim mieszkańcom na posiadanie trójki dzieci

Pekińskie władze mają wycofać się z „polityki dwójki dzieci”. Będzie to rozluźnienie polityki Chin wobec planowania rodziny.

Pixabay.com/SAGM

„By dodatkowo zoptymalizować politykę planowania rodziny, Chiny wprowadzą zasadę, że jedno małżeństwo może mieć trójkę dzieci” – podała agencja Xinhua. Zmiana została już zatwierdzona przez Biuro Polityczne Komitetu Centralnego partii komunistycznej.

Państwo Środka chce odpowiedzieć na problem starzenia się społeczeństwa, który jest związany z rozwojem Chin, poprawiającą się sytuacją materialną mieszkańców i bezpieczeństwem. Nie podano jeszcze, kiedy te zmiany mają zostać wprowadzone w życie.

Chiny od wielu lat mają problem ze spadającą liczbą urodzeń. W 2016 roku władze złagodziły „politykę jednego dziecka”, zezwalając na posiadanie drugiego. Ta decyzja nie odwróciła jednak niekorzystnego trendu.

Reklama
Reklama

W latach 2010-2020 liczba ludności Chin wzrosła o 5,4 procent i to najwolniejsze tempo wzrostu od początku prowadzenia tych badań. Spadek urodzeń jest związany z dużymi kosztami życia w wielkich metropoliach, a także z odą na niezależność i karierę zawodową.

ag/Reuters/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę