Nasze projekty

Metropolita Onufry chce iść z procesją do Mariupola i tak ewakuować cywilów

Procesję do Mariupola, by ewakuować cywilów, rannych żołnierzy i zabrać ciała poległych zaproponował metropolita Onufry, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Jednocześnie wezwał do zawieszenia broni od Wielkiego Piątku 22 kwietnia do Niedzieli Wielkanocnej 24 kwietnia, co umożliwiłoby przejście tej procesji.

Fot. Wikimedia/СТОЛИЧНЫЙ БЛАГОВЕСТНИК from Киев, Украина

W oświadczeniu ogłoszonym na stronie internetowej Kościoła metropolita wyraził, że jest „głęboko zasmucony” tym, co dzieje się w Mariupolu. Ten „ból serca” skłania do „ratowania tych, którzy pozostając w cierpiącym od dawna Mariupolu, znaleźli się w katastrofie humanitarnej”. Do dziś w mieście przebywa duża liczba ludności cywilnej, w tym wiele dzieci i osób starszych. Ranni żołnierze potrzebują pilnej pomocy medycznej. Ciała zmarłych należy przekazać ich rodzinom do właściwego pochówku – wskazał hierarcha.

W tej sytuacji Ukraiński Kościół Prawosławny, z pomocą episkopatu, duchowieństwa, mnichów i wiernych, jest gotowy do zorganizowania procesji modlitewnej z Orichiwa w obwodzie zaporoskim do zakładu Azowstal w Mariupolu, aby zapewnić pomoc doraźną i ewakuować ludność cywilną. Procesja mogłaby również wyprowadzać rannych żołnierzy i zabrać ciała zmarłych – zaproponował metropolita.

Apelujemy do wszystkich, od których to zależy, i prosimy w okresie od Wielkiego Piątku (22 kwietnia 2022) do Zmartwychwstania Chrystusa (24 kwietnia 2022) w mieście Mariupol i jego okolicach o zawieszenie broni i zapewnienie korytarza humanitarnego do przejścia wspomnianej procesji modlitewnej – napisał Onufry.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę