Nasze projekty

Hollywoodzki aktor Sean Penn w Kijowie. Przywiózł swoją statuetkę Oscara

Aktor Sean Penn już po raz trzeci od początku wojny odwiedził Kijów. Tym razem spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim było wyjątkowe. Aktor przekazał mu swoją statuetkę Oscara "jako symbol wiary w zwycięstwo". Pozostanie ona tam do czasu wygrania przez Ukrainę wojny.

fot. Володимир Зеленський/facebook.com

Tym razem nasze spotkanie było szczególne. Sean przywiózł swoją statuetkę Oscara jako symbol wiary w zwycięstwo naszego kraju. Pozostanie ona na Ukrainie do zakończenia wojny – napisał prezydent Wołodymyr Zełenski pod postem na swoim facebooku, informującym o spotkaniu.

Amerykański aktor został uhonorowany przez prezydenta orderem Za Zasługi III stopnia. To wyraz wdzięczności „za tak szczere wsparcie i znaczący wkład w popularyzację Ukrainy na świecie”.

Co więcej w ukraińskiej Alei Gwiazd, jaka powstała, aby upamiętnić wszystkich wspierających Ukrainę podczas wojny umieszczono tabliczkę z nazwiskiem Seana Penna. Aktor był na Ukrainie w dniu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji, 24 lutego. Przebywał w Kijowie w związku ze zdjęciami do swojego filmu.

Reklama

pa, pap.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę