Nasze projekty

Hollywoodzki aktor Sean Penn w Krakowie! Będzie pomagał ukraińskim uchodźcom

Fundacja CORE, której założycielem i kierownikiem jest hollywodzki aktor San Penn będzie współpracowała z miastem Krakowem w sprawie pomocy dla ukraińskich uchodźców. Dziś została podpisana umowa w tym temacie w krakowskim magistracie.

fot. Miasto Kraków./ Facebook.com

Miasto Kraków według ustaleń otrzyma od fundacji CORE informacje praktyczne zdobyte na podstawie dotychczasowych doświadczeń fundacji. Miasto w rozmowach reprezentuje prezydent Jacek Majchrowski. Organizacja wkrótce założy w Krakowie swój oddział, co powoduje, że zatrudni tu swoich pracowników, którzy będą pomagać uchodźcom w miejscach ich przebywania. Wiadomo także., że organizacja przekaże środki na odnowę pustostanów dla 50 uchodźców.

Celem zawartego porozumienia jest udzielanie pomocy humanitarnej ukraińskim uchodźcom podróżującym przez Kraków i osiedlającym się w mieście oraz wspieranie w tym zakresie Krakowa. Współpraca będzie dotyczyć wsparcia finansowego działań wolontariuszy i pracowników obsługujących magazyny, punkt relokacyjno-informacyjny na Dworcu Głównym oraz wykonujących rozmaite działania pomocowe oraz wiedzy technicznej niezbędnej przy koordynacji prac wolontariuszy. Fundacja deklaruje także pomoc nieformalnie działającym centrom dla uchodźców w Krakowie oraz wsparcie w zabezpieczaniu pojawiających się potrzeb – czytamy na stronie miasta Kraków.

„Najważniejsza jest pomoc dla Ukrainy”

Obecnie aktor pracuje nad produkcją filmu dokumentalnego o wojnie rosyjsko-ukraińskiej, ale – co podkreślił podczas konferencji – teraz najważniejsza jest pomoc dla Ukrainy, na tym trzeba się skupić. Aktor zwrócił się do Polaków i wyraził podziw za ogrom ich pracy w celu pomocy Ukraińcom. O prezydencie Ukrainy Wołodymyrze Zełenskim mówił jako o bohaterze, który inspiruje go.

Reklama

Kiedy wybuchła wojna, Sean Peen był w Kijowie, gdzie kręcił film dokumentalny o agresji Rosji przeciwko Ukrainie. Wcześniej, w 2021 r. w rejonie Morza Azowskiego spotkał się z ukraińskimi żołnierzami. 24 lutego aktor porzucił samochód na poboczu i postanowił na nogach przejść z Kijowa do granicy z Polską. Wcześniej rozmawiał z najważniejszymi politykami w Ukrainie. W dniu wybuchu wojny wysłuchał także orędzia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Fundacja CORE niesie teraz najpilniejszą pomoc dla uchodźców w Polsce i Rumunii. Uciekającym przed wojną zapewnia m.in. pożywienie, wodę, transport w miejsca schronienia.

Deon.pl, krakow.pl, kw/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę