Nasze projekty

Hiszpania: Kościół pobił finansowy rekord

Papieskie Dzieła Misyjne (OPM) w Hiszpanii zebrały w ub.roku łącznie 18,5 mln euro, czyli o 19,52 proc. więcej niż w 2013 r. Pieniądze te zostaną przekazane papieżowi z przeznaczeniem na misyjną działalność Kościoła.

Fot. Mataparda/Wikimedia commons

W komunikacie informującym o tym krajowy dyrektor Dzieł ks. Anastasio Gil García podziękował swym rodakom za to, że "pobili kolejne rekordy wielkoduszności na rzecz misji". Wyraził też wdzięczność wolontariuszom, którzy "swą bezinteresowną działalnością w zakresie animacji i współpracy misyjnej zaszczepili Hiszpanom swą wielkoduszność wobec najbardziej potrzebujących".

 

Krajowy dyrektor OPM wyjaśnił jednocześnie, że zwiększenie się wpływów o ponad 19,5 proc. stało się możliwe głównie dzięki spadkom i zapisom, chociaż wystąpił też znaczący wzrost (o ponad 50 proc.) wpłat z diecezji hiszpańskich, będący owocem często niewielkich sum wpłacanych przez wiernych.

Reklama

 

Pieniądze uzyskane w 2014 dla czterech Papieskich Dzieł, składających się na OPM (PD Rozkrzewiania Wiary, PD Misyjne Dzieci, PD św. Piotra Apostoła i Papieska Unia Misyjna), trafiają do Watykanu za pośrednictwem Powszechnego Funduszu Solidarności OPM w celu finansowania projektów duszpasterskich, które Kościół prowadzi w 1109 obszarach misyjnych, stanowiących 38 proc. jego struktury.
 


kg (KAI/ZENIT) / Madryt

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę