Nasze projekty

Francuski miliarder kupił katolicki tygodnik

Francuski miliarder Vincent Bolloré kupił tygodnik „France Catholique”. Nowym dyrektorem pisma będzie Aymeric Pourbaix – zapowiedział w Paryżu dziennik katolicki „La Croix”. Pourbaix kierował dotychczas agencją „i.media” w Rzymie, specjalizującą się w informacjach z Watykanu, był też naczelnym redaktorem czasopisma „Famille chrétienne”.

W rozmowie z dziennikiem nowy naczelny „France Catholique” zapowiedział, że w przyszłym roku zamierza poruszać na łamach pisma szczególnie takie tematy, jak bioetyka czy wybory do Parlamentu Europejskiego oraz komentować je z chrześcijańskiego punktu widzenia. Jako jeden z przyszłych celów tygodnika wymienił „odmłodzenie grona czytelników”.

Według „La Croix” Bolloré uratował „France Catholique” przed „niechybną śmiercią”. We wrześniu br. pismo miało niespełna 10 tys. abonentów. W redakcji pracowało czterech redaktorów na stałych etatach i ok. 20 współpracujących dziennikarzy. Do zmian doszło w środku lata, gdy były dyrektor pisma Frédéric Aimard przygotowywał aktywnie swego następcę. W obliczu wielkich trudności finansowych pisma Bolloré, który był w nich bardzo dobrze zorientowany dzięki Pourbaixowi, zaproponował pomoc, aby uratować tytuł.

Tygodnik powstał w 1924 jako organ Narodowej Federacji Katolickiej, która powstała wówczas dlas przeciwstawienia się Kartelowi Lewicy.

Reklama
Reklama

Bolloré ma udziały w różnych koncernach medialnych oraz przedsiębiorstwach transportowych w krajach afrykańskich, jest m.in. akcjonariuszem kontrolnym grupy Vivendi, do której należy Canal+. W 2008 roku znalazł się na pierwszych stronach gazet, gdy po kampanii wyborczej zaprosił byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego na swój jacht.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite