Nasze projekty

Francja po raz drugi uderzyła w Państwo Islamskie

Francuskie lotnictwo ponownie zaatakowało cele Państwa Islamskiego w Syrii. Minister obrony tego kraju Jean-Yves Le Drian poinformował, że dwa myśliwce Rafale zrzuciły bomby na obóz treningowy terrorystów islamskich. "Cele zostały osiągnięte"- dodał szef francuskiego resortu obrony w wywiadzie dla radia Europe 1 radio.

Zapowiedział, że planowane są kolejne uderzenia. „Wiemy, że w Syrii są szkoleni terroryści, których zadaniem nie jest walka w szeregach Państwa Islamskiego, ale przyjazd do Francji, do Europy i dokonywanie ataków właśnie u nas”- mówił Jean-Yves Le Drian. Przyznał, że trudną kwestią podczas nalotów jest fakt, że islamiści wykorzystują dzieci, kobiety i cywilów jako żywe tarcze. „Ich liderzy kryją się w szkołach, meczetach, szpitalach, co komplikuje przygotowania do uderzeń z powietrza”– wyjaśnił.

Francuski minister skrytykował udział Rosji w konflikcie w Syrii i oświadczył, że od 80 do 90 procent ataków rosyjskich w tym kraju nie jest wymierzonych w pozycje Państwa Islamskiego.

Reklama
Reklama

Francja po raz drugi włączyła się w nocne naloty koalicji zachodniej na pozycje islamistów w Syrii. Po raz pierwszy lotnictwo francuskie wzięło w nich udział w końcu września. Zbombardowało wówczas bastion terrorystów w mieście Rakka w północnej Syrii.


France24/IAR/dy

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę