Franciszek skierował list do kard. Becciu. Wyraził uznanie dla jego posługi

Franciszek wyraził uznanie za "długą posługę i wytrwałą pracę" kard. Giovanniego Angelo Becciu, który obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich.

fot. Angie Menes/cathopic.com/YouTube

List papieski z 8 sierpnia odczytano w niedzielę w czasie mszy świętej sprawowanej przez jubilata w parafii Santa Sabina Pattada, w diecezji Ozieri na Sardynii. W adresowanym na ręce kardynała Giovanniego Angelo Becciu, emerytowanego prefekta byłej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dokumencie czytamy:

„Z okazji obchodów 50. rocznicy jego święceń kapłańskich, przyjętych w rodzinnej diecezji Ozieri, kierujemy z braterską wdzięcznością nasze wyrazy uznania za jego długą posługę, gorliwe zaangażowanie w misjach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, wytrwałą pracę na rzecz Stolicy Apostolskiej i za odpowiedzialność w świadczeniu czynami o słowie Ewangelii nieustannie pracując dla dobra Kościoła. Życząc Mu wszelkiego dobra, chętnie błogosławimy Jemu i osobom mu bliskim, prosząc o modlitwy za Naszą posługę Piotrową”.

Dymisja ze skandalem finansowym w tle

4 września 2020 roku papież Franciszek przyjął rezygnację kard. Becciu z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz praw związanych z godnością kardynalską. Dymisję tę wiązano ze skandalem finansowym dotyczącym inwestycji Watykanu w londyńską transakcję na rynku nieruchomości, która doprowadziła do utraty przez Stolicę Apostolską milionów euro z tytułu opłat wnoszonych na rzecz pośredników.

Reklama

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 roku Franciszek celebrował Mszę Wieczerzy Pańskiej w kaplicy prywatnego apartamentu kard. Becciu w Palazzo del Sant’Uffizio”. W celebracji wzięły udział siostry zakonne, które opiekują się mieszkaniem kardynała oraz grupa fokolarynek.

ZOBACZ TEŻ: Papież mianował nowych kardynałów i przeszedł do historii

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę