Nasze projekty

Franciszek już w Panamie!

Samolot linii Alitalia z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował dokładnie o 16:18 czasu miejscowego na lotnisku Tocumen pod Panama City. Tak rozpoczęła się jego 26. zagraniczna podróż apostolska.

Papieski lot trwał aż 11 godzin i 58 minut. Samolot przebył dystans 9480 km.

Franciszek przyleciał do Panamy aby uczestniczyć w rozpoczętych wczoraj wieczorem Światowych Dniach Młodzieży, z udziałem ponad 100 tysięcy młodych ludzi z całego świata. Jeszcze dzisiaj weźmie udział w krótkim powitaniu na lotnisku z udziałem pary prezydenckiej, a następnie przejedzie do siedziby Nuncjatury Apostolskiej w Panama City, gdzie przez najbliższych kilka dni będzie mieszkał. Pierwsze oficjalne spotkania Franciszka odbędą się dopiero jutro rano czasu miejscowego. Po serii spotkań z przedstawicielami władz Franciszek spotka się z młodzieżą dopiero po południu – na Campo Santa Maria la Antigua – Cinta Costera.

Młodzi uczestnicy ŚDM w Panamie pochodzą ze 156 państw, a towarzyszy im 480 biskupów. Katechezy dla młodych głosić będzie 380 biskupów w 137 miejscach w 25 językach. Pomocą organizatorom służy 20 tys. wolontariuszy panamskich i 2445 zagranicznych – najwięcej z Kolumbii, Brazylii, Kostaryki, Meksyku i Polski.

Reklama

Pielgrzymi z Polski stanowią najliczniejszą grupę pochodzącą z Europy

.

Reklama

ad, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite