Fatima: rocznicowe obchody objawień bez limitów uczestników

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbyły się uroczystości związane z rocznicą październikowych objawień. Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa w obchodach mogła wziąć udział nieograniczona liczba wiernych.

fot.wizz/cathopic.com

Po raz pierwszy od marca 2020 r., kiedy w Portugalii wybuchła pandemia koronawirusa, władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie przeprowadziły uroczystości rocznicowe objawień bez nakładania limitów dotyczących liczby wiernych. Z informacji władz fatimskiego sanktuarium wynika, że pomiędzy wtorkiem, a środą w modlitwach na głównym placu tego miejsca kultu maryjnego modliło się kilkanaście tysięcy pielgrzymów. Dotychczas limit ten wynosił 7500 osób.

Obchody 104. rocznicy zakończenia objawień fatimskich, w których uczestniczyli głównie pątnicy z Portugalii, poprowadził arcybiskup brazylijskiej diecezji Bahia – Sergio da Rocha. Kardynał apelował o zachowanie silnej wiary podczas pandemii oraz o uważne obserwowanie swojego otoczenia i wrażliwość na osoby potrzebujące, w tym ofiary koronakryzysu. Z tej pandemii możemy wyjść silniejsi – powiedział brazylijski biskup wskazując, że jedną z form pomocy bliźniemu jest modlitwa, a także solidarność międzyludzka.

Kard. Sergio da Rocha apelował, aby wierni wzorowali się na postaci Matki Jezusa, która z pokorą modliła się oraz pomagała innym. Wzywał też, aby “wyciągnąć dłonie do osób najbardziej cierpiących” i nie być obojętnym w stosunku do potrzebujących.

Reklama
Reklama

pa/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę