Nasze projekty

Eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Ostrzały rakietowe, zniszczone budynki

W ostatnich dniach zaognił się konflikt izraelsko-palestyński. Rakiety są wystrzeliwane ze Strefy Gazy w kierunku izraelskich miast. Druga strona odpowiada ogniem skierowanym w największe budynki palestyńskie.

Pixabay.com/Free-Photos

Sytuacja między muzułmanami i Żydami zaczęła się zaogniać w samej Jerozolimie. W rejonie Placu Świątynnego doszło do starć muzułmanów z Izraelczykami. One były wywołane m.in. wyrokiem sądu izraelskiego, który nakazał eksmisje 6 rodzin palestyńskich z dzielnicy Sheikh Jarah.

Dodatkowo przez centrum Jerozolimy przeszła demonstracja izraelskich nacjonalistów, która upamiętniła rocznicę wojny 6-dniowej z 1967 roku. To wywołało rozruchy i zamieszki w centrum historycznego miasta.

Reklama
Reklama

Kolejnym aktem konfliktu był ostrzał prowadzony przez Hamas ze Strefy Gazy w kierunku miast izraelskich. Zaatakowana została m.in. stolica kraju Tel Awiw. Większość rakiet została przechwycona przez izraelską tarczę „Iron Dome”, jednak niektóre trafiły w cele izraelskie.

W odpowiedzi Izrael ostrzelał strategiczne cele w Strefie Gazy, niszcząc m.in. duże budynki. Trafiony został m.in.  „Sunrise Tower”, który miał 10 pięter i był głównie siedzibą mediów.

Reklama
Reklama

Cały czas trwa ostrzał między oboma państwami. Według oficjalnych danych w Strefie Gazy zginęły 53 osoby, a w Izraelu 5.

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę