Nasze projekty

Dziś papież przyjmie prezydenta Obamę z rodziną

Pierwszą oficjalną wizytę złoży dziś papieżowi Franciszkowi prezydent USA Barack Obama. Głównym tematem rozmów będą najprawdopodobniej ogniska zapalne na świecie oraz walka z ubóstwem. Oczekuje się, że prezydent Obama zaprosi papieża do złożenia wizyty w USA. Okazją ku temu byłoby Światowe Spotkanie Rodzin katolickich nw dniach 22-27 września 2015 roku w Filadelfii.

Prezydentowi towarzyszyć będzie jego żona Michelle oraz córki Malia Ann i Natasha. W południe prezydent Obama złoży wizytę prezydentowi Włoch Georgio Napolitano w jego siedzibie na Kwirynale. Według programu ogłoszonego przez Biały Dom, Barack Obama spotka się też z premierem Matteo Renzim, po czym planowana jest wspólna konferencja prasowa.

Późnym popołudniem Obama zwiedzi Koloseum, w związku z czym na kilka godzin wcześniej obiekt zostanie zamknięty dla zwiedzających. Zamknięte zostaną też położona nieopodal stacja metra oraz okoliczne ulice. Media włoskie poinformowały, że w czasie pobytu prezydenta USA w Rzymie o jego bezpieczeństwo troszczyć się będzie około tysiąca policjantów, a 400 innych będzie w pogotowiu.

Po raz ostatni prezydent Obama odwiedził Watykan 12 lipca 2009 roku. Wtedy przez blisko 40 minut rozmawiał z papieżem Benedyktem XVI.

Reklama
Reklama

ts / Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite