Nasze projekty

Dzieci ze Strefy Gazy przesłały papieżowi wideo z podziękowaniem i modlitwą

Wczoraj papież ponownie apelował o pokój i przypomniał o losie dzieci w krajach ogarniętych wojną. Dzieci znajdujące się w parafii katolickiej w strefie Gazy przesłały wideo z podziękowaniem Franciszkowi.

fot. Mohammed Ibrahim/unsplash.com

Dzieci z Strefy Gazy „modlą się za papieża Franciszka i pomimo tego, że żyją w cieniu bomb, wciąż pokazują […] oblicze chrześcijańskiej nadziei” – mówi o. Francesco Patton OFM, kustosz Ziemi Świętej.

Franciszkanin dodaje, że najnowsze wieści z parafii katolickiej w Gazie są smutne. Doszło do eksplozji w sąsiedztwie kościoła; uszkodzono też budynek szkoły prowadzonej przez siostry różańcowe. O. Patton zaznacza, że obok dzieci z Strefy Gazy, również dzieci z Izraela modlą się pokój. W sobotę w Jerozolimie miało miejsce nabożeństwo, gdzie najmłodsi obok modlitwy dawali też świadectwa. Bardzo dotknęły mnie [słowa] jednej z pięcioletnich dziewczynek, która modliła się za swojego tatę i bała się o niego – mówi Franciszkanin. Dzieci obawiają się, że wojna dotknie również ich rodziny. I to jest coś, co naznacza nie tylko dzieciństwo, ale także potem całe życie – mówił. Jak dodaje zakonnik, dzieci modliły się za wszystkich „i miały zdolność empatii prawdopodobnie większą niż dorośli. Były one w stanie rozpoznać, że cierpienie w tym czasie dotyka wszystkich”.

ZOBACZ: Dzieci z całego świata wspólnie modliły się w intencji pokoju. Rekordowa liczba uczestników akcji

Reklama

„Mamy już blisko 10 000 zabitych, a prawie połowa z nich to dzieci”

Kustosz Ziemi Świętej wyjaśnia, że obecnie atmosfera jest bardzo trudna, „ niemal surrealistyczna”. Panuje bowiem wszędzie strach oraz uczucia gniewu, nienawiści i bezsilności. To wszystko jeszcze mocniej podkreśla potrzebę modlitwy, szczególnie z naszej strony – zaznacza franciszkanin. Od strony zaś mających autorytet potrzeba apelować do sprawujących władzę, trzymających karty w ręku, aby zrobili coś w kierunku pokojowych rozwiązań i przede wszystkim, aby umożliwić ochronę ludności cywilnej, a zwłaszcza dzieci – mówi.

Duchowny przypomina, że obecny kryzys rozpoczęła przerażająca masakra izraelskich cywilów z okolic Strefy Gazy, a 250 osób zostało porwanych. Ale teraz po drugiej stronie mamy już blisko 10 000 zabitych, a prawie połowa z nich to dzieci. Jest to dramat, tragedia, która powinna poruszyć sumienie każdego z nas, a także powinna poruszyć sumienia możnych tego świata – mówi o. Patton.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę