Nasze projekty

Dwóch byłych biskupów anglikańskich przyjmie wkrótce święcenia kapłańskie

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald.

fot. Luis Ángel Espinosa/Cathopic

60. letni Jonathan Goodall, były biskup Ebbsfleet, zostanie wyświęcony w katedrze westminsterskiej w sobotę 12 marca, a 74-letni John Goddard, były biskup Burnley, otrzyma święcenia kapłańskie w kaplicy Lutyens w katedrze metropolitalnej Chrystusa Króla w Liverpoolu w sobotę 2 kwietnia. Są oni dwoma z czterech biskupów anglikańskich, którzy zostali przyjęci do Kościoła katolickiego w ubiegłym roku.

Były anglikański biskup Rochester, Michael Nazir-Ali, i były biskup Chester, Peter Forster, również zostali przyjęci do Kościoła katolickiego jesienią ubiegłego roku, natomiast dr Gavin Ashenden, były kapelan królowej i tradycjonalistyczny biskup anglikański, został katolikiem w katedrze w Shrewsbury w Boże Narodzenie 2019 roku. Ks. Nazir-Ali, został wyświęcony na katolickiego księdza Ordynariatu Matki Bożej z Walsingham wkrótce po przyjęciu do Kościoła katolickiego.

Ks. Goodall, żonaty ojciec dwójki dzieci, którego żona Sarah również została katoliczką, będzie pełnił posługę proboszcza parafii św. Williama z Yorku w Stanmore w archidiecezji Westminster oraz w północno londyńskiej dzielnicy Harrow.

Reklama

Ks. Goddard, również żonaty ojciec dwójki dzieci, liczy na to, że po otrzymaniu święceń z rąk biskupa pomocniczego Liverpoolu Toma Williamsa zostanie mianowany proboszczem parafii w archidiecezji Liverpool.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę